Get Adobe Flash player
Buradasınız: Çamlık Mahallesi
Çamlık Mahallesi Bölge Haritası

Adı gibi yeşille iç içe : Çamlık Mahallesi

Pendik’in yeni ama hızla gelişen bir bölgesi;Çamlık Mahallesi… Yeşille iç içe olan ve Pendik’in yeni şehircilik anlayışını yansıtan Çamlık Mahallesi, ilçenin de yeni cazibe merkezi halini alıyor. Modern konut alanlarıyla yaşanabilecek bir kent görünümü sergileyen mahalle, sorunsuz ve planlıaltyapısı ile dikkat çekiyor.

Yaklaşık 7 bin nüfusa sahip olan ve site yaşamının hâkim olduğu mahallede 2 bulvar, 3 cadde, 12 sokak ve 47 site bulunmakla beraber bulvarlar, Eşref Bitlis ve Semerkant Bulvarları’dır. Kendi oyun parklarını bünyesinde bulunduran sitelerden dolayı mahalle aralarında park bulunmamakla birlikte Aydos Dağı’nın yeşili, mahalleye doğa hayatını da yaşatmaktadır. Yeni yeni yapılaşmaya başlayan mahalle de Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu ve Çamlık İlköğretim Okulu olmak üzere iki ilköğretim okulu bulunurken; bir de kolej hizmet vermektedir. Ayrıca yakın biz zamanda bir lise ile bir de meslek lisesi inşa edilecek olan mahallede modern eğitim kurumları ile de modern Pendik’e yakışır bir görünüm sergilemektedir.

Çamlık Spor Tesisleri
Dev spor tesisi ile haftanın 7 günü spor

Bünyesinde bulunduğu mahallenin de ismini alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Pendik Çamlık Spor Tesisleri, ilçe halkının da yararlandığı spor tesisi olarak hizmet vermektedir. Kapalı basketbol salonu, kreş, futbol stadyumu, iki adet halı saha, iki adet tenis kortu, iki adet açık basketbol – voleybol sahası, tartan zeminli atletizm pisti, çocuk oyun parkının yanı sıra kafeterya ve idari birimler ile 150 araçlık otopark tesis içerisinde bulunan hizmetlerdir.

daha fazla bilgi için
Aliya İzetbegoviç Camii Şerifi
aliyaizetbegovic.camii.web.tr web sitesi yayına başladı. Camii hakkında bilginin verilmesinin yanında, camiideki faaliyetler hakkında bilgilerin de paylaşılacağı web sitesinde bir çok konu başlıkları yer alıyor. Özellikle, cuma namazında okunan hutbelerin güncel olarak yayınlanıyor olması hanımların oldukça ilgisini çekecek gibi gözüküyor.
Çamlık Mahallesi Muhtarlığı
Çamlık Mahallesi Muhtarı İlhan AraÇamlık Mahallesi Muhtarı İlhan Ara.
Telefon: 6462208
Faks: 6461192
Adres: Çamlık Mah. Yahya Kemal Beyatlı Cad. G226 Sokak No:1 Pendik/ İSTANBUL
Necip Fazıl Kısakürek İlköğetim Okulu
Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim OkuluPendik Kurtköy Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu, 2003-2004 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır.
Okul Müdürü : Bayram Çelik 
Adres : Çamlık Mahallesi Selçuklu Caddesi 1. Kısım 
Telefon : 6460060 
Faks : 6460058
Eposta : 954587@meb.k12.tr
Web Sitesi : http://nfk.meb.k12.tr/
Kurtköy Çamlık İlköğretim Okulu
Çamlık İlköğretim Okulu Pendik Kurtköy Çamlık İlköğretim Okulu, 5 ekim 2009 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır.
Okul Müdürü  : Ayhan Gökel
Adres : Semerkant Bulvarı Çamlık Mah. Meşe Sokak No:1
Telefon : 6462519 - 6462523
Faks : 6462527
Eposta 971969@meb.k12.tr
Web Sitesi : http://www.kurtkoycamlik.k12.tr 
UGETAM
UGETAMİstanbul Uygulamalı Gaz Ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi Ticaret A.Ş
UGETAM A.Ş İstanbul Büyükşehir Belediyesi İktisadi Kuruluşudur. web sitesi için

Ortadoğu ve Balkanlar'ın en büyük doğalgaz eğitim merkezi

Hızla gelişen mahallede gün geçtikçe yeni projelerle karşılaşılıyor. İki alışveriş merkezi projesi bulunan mahalle de bir de özel hastane inşaatı devam ederken; binanın kısa süre içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Aliya İzzetbegoviç, Buhara ve Yunus Emre Camileri mahallede bulunan üç cami olmakla birlikte; Bosna Hersek’in bağımsızlık mücadelesinin en önemli isimlerinden olan merhum cumhurbaşkanının ismini taşıyan Aliya İzzetbegoviç Cami, kütüphanesi ile birlikte mahalleliye hizmet vermektedir. Mahalle sınırları içerisinde yer alan Uluslararası Gaz Eğitim, Teknoloji ve Araştırma Merkezi (UGETAM), Ortadoğu ve Balkanlar'ın en büyük doğalgaz eğitim, test ve sertifikasyon merkezidir. Türkiye ve bölge ülkelerinin gaz dağıtım kuruluşları ile sektörde ki cihaz üreticisi, yatırımcı, tesisatçı gibi konumlarda yer alan firma çalışanlarını da kapsamına alan ve doğalgazlı cihazlarla şebeke elemanlarını sertifikalandıran bir kuruluş olarak faaliyetlerini sürdürüyor.