Get Adobe Flash player
Buradasınız: Kültür Sanat > Çocuk Tiyatroları
İyilik Yap İyilik Bul

Yazan ve Yöneten: Dilek Aslan
Oyuncular: Dilek Aslan, Yunus Gülerler, Selda Ersoy, Yavuz Pekdiker, Reyhan Zenberek,Duygu Demir,Şimal Gürsan

Oyunda Uzi adlı bir uzay canlsının dünyayı ziyaret etmesiyle yaşadığı maceralar anlatılır.Uzi ziyarete geldiği ülkede sevgiyi tanımayan bir kralı yanına aldığı Sevgi adlı bir çocukla savaştan vazgeçirmeye çalışır. Kral, Savaş adlı veziri yüzünden ülke halkını devamlıyeni yerler fethetmeye yollamaktadır. Aslında kral sevgiyi bilmediği için savaşmaktadır. Uzi, Sevgi ile beraber krala dostluğu, dayanışmayı ve barışın önemini öğretir.Görevini tamamlayan Uzi yeni dostlar edinerek yaşadığı gezegene geri döner. Oyunun mesajı: Sevgi en büyük güçtür, sevgi ile her sorun çözülür.Barışın ve kardeşliğin yaşandığı dünya daha güzeldir.

Ücret: 1 TL

Tarih: 04 Aralık 2011 Pazar
Saat: 12:00
Yer: Yunus Emre Kültür ve Sanat MerkeziBu etkinliğe katılabilmek için e-bilet almanız gerekiyor. Hemen e-bilet almak ve detaylı bilgi için tıklayınız.
Karagöz Okula Başlıyor

03 - 17 Aralık 2011 Cumartesi 11:00 Kavakpınar Çocuk Kulübü
03 - 17 Aralık 2011 Cumartesi 13:00 Fevzi Çakmak Çocuk Kulübü
03 - 17 Aralık 2011 Cumartesi 15:00 Orhangazi Çocuk Kulübü
 
10 - 24 Aralık 2011 Cumartesi 11:00

Dolayoba Çocuk Kulübü

10 - 24 Aralık 2011 Cumartesi 13:00 Velibaba Çocuk Kulübü
10 - 24 Aralık 2011 Cumartesi 15:00 Kurtköy Çocuk Kulübü

Palyaço Gösterisi

03 - 17 Aralık 2011 Cumartesi 11:00 Dolayoba Çocuk Kulübü
03 - 17 Aralık 2011 Cumartesi 13:00 Fevzi Çakmak Çocuk Kulübü
03 - 17 Aralık 2011 Cumartesi 15:00 Orhangazi Çocuk Kulübü
 
10 - 24 Aralık 2011 Cumartesi 11:00

Kavakpınar Çocuk Kulübü

10 - 24 Aralık 2011 Cumartesi 13:00 Velibaba Çocuk Kulübü
10 - 24 Aralık 2011 Cumartesi 15:00 Kurtköy Çocuk Kulübü

Uyuyan Güzel

Uyarlayan : Bilal Aydoğdu
Yöneten : Bilal Aydoğdu
Türü :  Çocuk Oyunu
Süresi : 60 dk.
Müzik : İsmail Hakkı Hafız
Oyuncular : Yağmur Taşlıpınar, Sibel Tomaç, Beyza Birgen, Şükran Kuzu, Bena Tuna, Emin Çağrı Çakar, Ali Çakır, Bilal Aydoğdu, Batuhan Savaş, Buse Savaş

Uyuyan Güzel, Dünya Klasiklerinden sahneye uyarladığımız diğer bir oyun. Kin ve nefretin doğurduğu kötü sonuçları sadece sevginin yenebileceğini anlatmaktadır. Kötü kalpli peri tarafından lanetlenmiş olan güzel prensesin öyküsü. Kralla Kraliçe yıllarca özlemini duydukları bebekleri dünyaya gelince kutlamalara başlarlar, bütün periler hediyelerini vermek için davet edildiği halde, karanlıklar perisi unutulunca, o da intikam almak için kötü bir büyü yapar, prensesin kendi parmağına 18. yaş gününde çıkrık iğnesi batırarak ebediyen uyusun der. Ancak iyi perilerden su perisi bu laneti bozar fakat onu sadece uykudan bir tek kişi uyandırabilecektir. Bu kişi sevgi dolu ve gerçekten temiz bir kalbe sahip biri olmalıdır. 18. yaş gününde, prenses kendi parmağına, karanlık perisinin gizli iğnesini batırır ve uykuya dalar. İyi yürekli prens, uyuyan güzele yardım etmek için yola koyulur. Karanlık prensi onu engellemek için elinden geleni yapsa da iyilik yine kötülüğü yener.

Ücret : 1 tl.

Tarih : 13 Mart 2011 Pazar
Saat : 12:00
Yer : Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Detaylı bilgi için tıklayınız

Çuval'ın Hikayesi

Yazan - Yöneten : Erhan Özçelik
Müzik : Flört - Erhan Özçelik
Dekor : Habib Köroğlu
Kostüm : Esin Arslan
Koreografi : İbrahim Yoldaş
Efekt : Ersin Aşar
Oyuncular : Ferhat Kıratlı, İbrahim Yolda, Serhan Alben, Deniz Çom, Oytun Kökkaya

Çuvalın hikayesi günlük hayatımızın giderek ellerimizden kaydığı bu günlerde, ellerimizin ürettiğinin ne kadar değerli olduğunu anlatıyor. İnsan eli bilgisayar tuşuna dokunuyor, tv kumandasına dokunuyor, digital olan herşeye dokunuyor ama başka bir ele dokunmuyor. Toprağa dokunmuyor mesela... Ağaçtan meyve toplamıyor... Bir üretime ait değil ellerimiz. Çocuklarımız dokunmadan, üretmeden kupkuru büyüyor. Çuvalın hikayesi, işte bu duruma parmak basıyor.

Ücret : 1 tl.

Tarih : 20 Mart 2011 Pazar
Saat : 12:00
Yer : Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Detaylı bilgi için tıklayınız
 

Ant

Eser : Ömer Seyfettin
Yazan : Kenan Korkmaz
Yöneten : Yücel Korkmaz
Oynayanlar : Şenol Kara, Yücel Korkmaz, Ramazan Korkmaz

Mehmet ile Fatih, aynı mahallede yaşayan, dostluklarını ölüme kadar sürdürmeye yemin etmiş, iki arkadaştır. Okula yazılma dönemleri geldiğinde ikisi de aynı okula kaydolurlar. Minik kalplerinde büyüyen dostluklarının ilk sınavını verme zamanı gelmiştir. Oyun oynarken kırdıkları lavabo musluğunu öğretmenleri görür ve onları sorguya çeker. Mehmet, Fatih'i kurtarmak için suçu üzerine alır ve öğretmeni tarafından cezalandırılır. Dostluğun bedelini öder. Fatih arkadaşı Mehmet'in bu dostluğunu unutmaz ve vefa borcunu ödemek için fırsat kollar. Fatih vefa borcunu ödemek için uygun bir zaman olduğunu düşünür ve kendini köpeğin önüne atar. Yakalandığı kuduz hastalığı Fatih'i öldürür. Mehmet'in artık tek bir amacı vardır. Yeminli dostu Fatih'le olan ideallerine kavuşmak için tek başına mücadele etmek.

Ücret : 1tl.

Tarih : 27 Mart 2011 Pazar
Saat : 12:00
Yer : Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi