Get Adobe Flash player
Buradasınız: Kültür Sanat > Tiyatrolar
Suat Veral

Suat Veral

Geleneksel Türk gölge Tiyatrosu
Karagöz – Hacıvat Oyunu Gösterimi

Tarih: 18 Nisan 2012 Çarşamba
Saat:
10:00
Yer: Artukbey İlköğretim Okulu

Saat: 14:00
Yer: Abdullah Acar İlköğretim Okulu


Tarih: 25 Nisan 2012 Çarşamba
Saat:
10:00
Yer: Atatürk İlköğretim Okulu

Saat:
14:00
Yer: Öğretmenevleri İlköğretim Okulu

Paçi

Paçi

(Bir Karadeniz Komedisi)

Yazan:
Burak Akyüz
Yöneten: Kemal Başar
Müzik: Fuat Saka
Sahne Tasarımı: Sadık Kızılağaç
Çizimler: Gürcan Yurt
Oyuncular: Erkan Can, Neslihan Yeldan, Murat Taşkent,Faruk Akgören, Fehmi Karaarslan, Tuğçe Güleç, Nazif Uğur Tan

İstanbul Halk Tiyatrosu’nun yeni sezon oyunu Paçi, Burak Akyüz’ün yazdığı, Kemal Başar’ın  yönettiği, geleneksel tiyatro ögelerinin bol bol kullanıldığı çağdaş bir yorumla sahnelenen  müthiş bir Karadeniz komedisi. Modern bir Donkişot öyküsü… Karadeniz insanı,toprağını, akarsularını, denizini korumak için yel değirmenlerine karşı.Tarih:
24 Aralık 2011 Cumartesi
Saat: 20:00
Yer: Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Bu etkinliğe katılabilmek için e-bilet almanız gerekiyor. Hemen e-bilet almak ve detaylı bilgi için tıklayınız.
Komşu Köyün Delisi

Komşu Köyün Delisi

Yöneten:
Kemal Şamdanlı
Ses - Işık: Ömer Faruk Uyan
Oyuncular: Bulut Güneş, Saim Gürer, Yaşar Türken, Uğur Civaner
Gökhan S. Cengizoğlu, Baran Acar, Ertan Korkuç, Ali Cengiz Akdeniz EserErcan Akın, Metin Çağlar, Dora Kuluptakan, Hande Akman, Cansu Uzun, Nilay Azaklıoğlu, Firdevs Yılmaz, Ayşe Gürer

Anadolu’da bir kasaba…
Yukarı Çavuldur köyünün birbirinden garip köy halkının tek derdi, sıkıntılarını giderecek bir şey bulamamaları… Muhatarlık seçimleri yaklaşmaktadır, köyün şimdiki muhtarı Halis’in köylülere büyük bir süprizi vardır.Tekrar seçilmeyi garantilemek istemektedir. Bu yüzden köyün en büyük eksiğinin DELİSİ olduğunu söylerve köylüyü ikna eder. MuhalefetHüseyin ve Tahir ağalar buna karşı çıkarlar. Ancak köylü delinin gelmesiyle hayatlarının değişeceğinden, daha eğlenceli hale geleceğinden emindirler. Fakat onları bekleyen asıl sürpriz, köye gazete ilanı ile başvuran üniversiteli gencin deli mi yoksa akıllı mı olduğudur.Tarih:
 17 Aralık 2011 Cumartesi
Saat: 20:00
Yer: Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

 Bu etkinliğe katılabilmek için e-bilet almanız gerekiyor. Hemen e-bilet almak ve detaylı bilgi için tıklayın

Yolun Açık Olsun

Yolun Açık Olsun

(2 Perde/Dram Komedi)

Yazarlar: M. Alp Arslan, Erdem Baki, Ramiz Çetintürk
Yöneten: FKM Sanat Grubu
Ses: Adem Levent
Işık: Enver Başar
Dekor: Burhan Yılmaz & Yalçın Kaya
Kostüm: İbrahim Cengiz
Koordinatör: Ali Haydar Durna
Yapım: Fırat Kültür Merkezi
Oyuncular: Sami Gülbaba, Tuğçe Özyüzgen, Yusuf Düzenli, Ertan Tuğcu, Seher Keleşoğlu, Mine Ünlübay, Murat Genç, Mehtap Şamiloğlu


Hakan başarılı bir öğrencidirve Amerika’da nişanlısıyla eğitimlerine devam edecekleri mutlu bir geleceğin hayalini kurmaktadır. Fakat bu, bu kadar da kolay olmayacaktır. Çünkü Hakan’ın planı  dahilinde olmayan gelişmeler, onu hiç ummadığı yerlere götürecektir. Sonuçta kendisi gibi olmayan ama kendisiyle aynı sınavla tabi olan insanlarla tanışır. Cevat ve Cevriye çocuklarının ölümü, Numan, Menekşe ve Sebati ise insani değerler üzerinden gerçekleşen bir imtihan içerisindedirler. Nitekim bilinçli bir tercihle başlayan bu inanç yolculuğu bazen isyanla, bazen gözyaşlarıyla tercihin doğruluğunu sorgulama yoluna kadar gider. Herşeye rağmen, verilen kararda yol almak zamanıdır; arkada kalanlaraysa, ‘Yolun Açık Olsun’ demek kalır.

Tarih: 10 Aralık 2011 Cumartesi
Saat: 20:00
Yer: Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Bu etkinliğe katılabilmek için e-bilet almanız gerekiyor. Hemen e-bilet almak ve detaylı bilgi için tıklayınız
Tiyatro Okulu Yıl Sonu Oyunu Gösterimi

Fatih Sultan Mehmet

Yazan: Alpay EklerYöneten: Savaş Aykılıç, Alpay EklerIşık: Enver BaşarDekor & Kostüm: Fırat Kültür MerkeziOyuncular: Pendik Belediyesi Tiyatro Okulu Öğrencileri

Pendik Belediyesi Tiyatro Okulu Kursiyerlerinin sergileyeceği 2 perdelik Fatih Sultan Mehmet isimli oyunumuza tüm Pendiklileri bekliyoruz.

Tarih: 29 Mayıs 2011 PazarSaat: 14:00Yer: Yunus Emre Kültür Ve Sanat Merkezi

Fatih
Yazan:
Barbaros UzunerYöneten: Esin KarakayaDekor: Seniha Nur TuncerKostüm: Murat NarlıdereHalkla İlişkiler: Çiğdem YıldırımSanat Danışmanı: Selda ErekeGörüntüler: Nuri Kethüdan

Fotoğraflar eşliğinde bir saat on beş dakikalık tarihi bir yolculuk. Dünya tarihinin en büyük dahilerinden birinin hayatı ve başarıları farklı bir üslup ile seyirciye aktarıyor. II. Mehmed, Hz Muhammed'in " Konstantinapol muhakkak fetholuncaktır. Onu fetheden kumandan ne büyük kumandandır. Onu fetheden asker ne büyük askerdir. " övgünsüne layık olmak için sıvadı kollarını ve onun Fatih Sultan Mehmed yapacak olan yola çıktı. Bu yolda en önemli yardımcıları ; inancı, aklı, askerleri ve hocalırı idi. "Haram yiyen asker harami olur." diyen, sefere giderken bir bahçede yedikleri elmaların paralasını ağaçların dallarına astıran bir babanın II. Murad'ın oğluydu o. Babasından; adil olma, dürüstlük ve şairlik miras kaldı ona. bu oyun " Emeksiz devlet olur mu?" diyen Fatih'in son nefesine kadar vatanı için yaptıklarını anlatır. Bu oyun yenilenlere bu çağda bile tanımayan hakları veren, dünyanın ilk insan hakları beyannamesi olarak gösterilebilecek olan fermanı, fethettiği Bosna Hersek'e sunan yüce gönüllü Fatih'i anlatır.

Tarih: 28 Mayıs 2011 CumartesiSaat: 20:00Yer: Yunus Emre Kültür Ve Sanat MerkeziÇanakkale 'Hepimiz Ordaydık'

Yazan: Ebru Aksakallı

Yöneten: İhsan Ustaoğlu

Dekor: Yalçın Kaya, Rıfkı Çelenli

Ses: Gürkan Maden, Adem Levent

Oyuncular: Abdulkadir Tufan, Ertan Tuğcu, Emrah Koç, Hüseyin Ötürk, Mücahit Can, Mustafa Işıklı, Özlem Sarıçamlık, Sami Gülbaba, Seher Keleşoğlu, Tuğçe Özyüzgen, Yusuf Düzenli

Çanakkale Zaferi, hayal ürünü olmayacak kadar hakiki bir mücadelenin, azmin ve inancın zaferidir. Savaşın yüreklere dokunuşunu, yine bu savaşa katılmış kişilerin hikayeleriyle sahneye taşımak, bu ülkeye hayatını adayanların hakkıyla temsilini sağlamanın en kusursuz yolu olmuştur. Oyun karakterlerinin bizden oluşu, sahnede gördüklerimizi içselleştirmemizi sağlamıştır.

Yavuklusunun ardında gözünü kırpmadan bırakabilen Kürt Şiyar, kanlısıyla aynı siperde önce vatan diyerek sırt sırta vererek savaşan Nişancı Ahmet Onbaşı Ve kanlısı Salih Çavuş, bu vatan bir bütündür ve bölünemez ilkesiyle inancı ve etkin kökeni farklı olsa da siperde canı pahasına savaşan Ermeni Harutyan; birde bizim hikayemiz ile Çanakkale'ye bakın demketedir.

Tarih: 21 Mayıs 2011 Cumartesi

Saat: 20:00

Yer: Yunus Emre Kültür Ve Sanat Merkezi

Üstün Dökmen'le Küçük Şeyler

Gösteri; Prof. Dr. Üstün Dökmen'in akademik bilgileri ve gözlemlerini paylaşacağı, eğlenceli parodilerle renklendirilmiş, zaman zaman seyircinin interaktif bir boyuta taşınan, bilgilenmenin aynı zamanda çok eğlenceli bir süreç olabileceğini gösteren tiyatral bir şov olarak tasarlanmıştır. Seyircilerin; kültürel, kişisel boyutlardaki mevcut iletişim sorunlarını fark etmeleri ve bu sorunları giderme yollarını öğrenmelerini; empatik iletişim konusunda beceri kazanmaları; bu becerileri toplumda ve özel yaşamlarında kullanma konusunda motive olmaları; ailede ve toplumda sağlıklı iletişimin uzlaşmanın ve yaşama sevinci taşımanın önemini kavramaları amacını taşımaktadır.
Gösterinin içerdiği bazı konu başlıkları şunlardır;
iletişim kazaları, nedeni ve sonuçlar...

"Beni bir tek sen anladın, sen de yanlış anladın.."
Dolaylı iletişim, direkt iletişim, Empatik iletişim
Toplumda, "Biz"i oluşturmada, takım kurmada, ekip olmada ve sinerjiyi artırmada
sağlıklı iletişimin ve uzlaşmanın önemi...

Toplumda ve ailede ortaya çıkan iletişim çatışmaları, çözüm yolları, çatışmaların
kültürel boyutu..
İletişim açısından duyguları fark etme, ifade etme ve kontrol etme...

Sağlıklı iletişimle yaşama sevincine ulaşma yolları...
Mobbing:Farklı ile uğraşmak...Öteki ile -Farklı uzlaşmak 

Tarih : 23 Nisan 2011 Cumartesi
Saat : 20:00
Yer : Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Detaylı bilgi için tıklayınız.
Ayyar Hamza

Yazan : Ali Bey
Yönetmen : Cenk Hakan Köksal
Müzik : M. Yiğit Dalgın
Işık Tasarım : Akın Yılmaz
Dekor Tasarım : Murat Dadahdarıan
Teknik Kumanda : Yunus Emre Usta
Genel Sanat Yön. : Kerem Yılmaz
Oyuncular : Kerem Yılmaz, Tolga Canbeyli, Burak Aydın, Kemal Maden, Zehra Yangın, Nazlı Türkoğlu, Onur Alagöz, İbrahim Halil Kaplan, Coşkun Gültekin

Tanzimat mizahının öncülerinden Ali Bey'in, Moliere'in "Les Four Beries de Scapin" adlı oyununu Türk-Osmanlı hayatına uyarladığı en başarılı eserlerinden biri olan, "Ayyar Hamza" (ayyar: hilekar, zeki) seyirci ile buluşuyor. Baştan sona hareketli ve kahkaha dolu bu eser; Türk Filmi tadında müzikli geleneksel bir güldürü olarak görücüye çıkıyor. Muhterem Efendi ve Zuhuri Efendi zenginliklerine zenginlik katmak amacıyla, oğullarını kendi istedikleri kızlarla evlendirmeye kalkışırlar. Ama oğulları Sena Bey ve Nimet Bey sevdikleri bayanlarla "izdivaç" arzusundadurlar. Hamza ve Yaver'in de yardımıyla, babalarına türlü oyunlar oynarlar. Evlenmek istedikleri bayanlar da aslında Muhterem Efendi ve Zuhuri Efendi'nin küçük yaşlarda izlerini kaybettikleri kızlarıdır. Yeşilçam filmlerini aratmayan bu tür rastlantısal gelişmelerden oğullar mutlu, babalar da "karlı" çıkacaktır.

Tarih : 16 Nisan 2011 Cumartesi
Saat : 20:00
Yer : Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi


Detaylı bilgi için tıklayınız.
O'nu Beklerken

Oyunun Künyesi:
Yönetmen : Yakup GÖKÇEN
Yazan : Ahmet TAHA
Ses Işık : Mustafa AKAYDIN
Yapım : Fırat Kültür Merkezi
Dekor : Yalçın KAYA
Kostüm : Esra UNCU
Oyun : Tek Perde
Süresi : 1 Saat 30 dakika

Oyunumuz, Peygamber Efendimizin(S.A.V.) doğumundan evvel İran'daki mecusileri, Mısırdaki faiz çılgınlığını ve insanların bir meta gibi alınıp satıldığı köle pazarını ve Mekke'deki putperest hayatı yer yer komedi, yer yer dram şeklinde anlatmaktadır. Oyunun sonunda ise Peygamber Efendimizin(S.A.V.) doğumu son derece çarpıcı bir görsel anlatımla sahnelenmektedir.

Tarih : 09 Nisan 2011 Cumartesi
Saat : 20:00
Yer : Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Detaylı bilgi için tıklayınız.
Sınır

Yazan : Muzaffer İzgü
Yöneten : Nihat Nadi Ülger
Oyuncular : Ruhi Sarı, Berke Üzrek

Yazarın; oyunda iki düş ülke yaratarak kurguladığı "Sınır", bu dünyada yaşayan somut, gerçek öykülerle bezenmiş iki farklı ülkenin iki farklı askeri gibi sahnede karşımıza çıkıyor. Ama öyküleri hiç de farklı değil... Aşkları, özlemleri, geride bıraktıkları, ekonomik - sosyal yapıları, yoksul - yoksunlukları, acıları, umutları - umutsuzlukları, korkuları ve gelen komutlarla silahlarına sarılırken yüzlerindeki öfke, ölme - öldürme duygusu hep aynı noktada kesişiyor. Yani sınrıın etrafında... Ve gerçek yaşamla, etraflarında örülen dikenli teller hep aynı. Sınırlar öykülerini bölemiyor ikiye. Yuan ve Mati ne kadar da farklı noktalarda dursalar bile... Oyunu yorumlarken sınırı yada ayrışmayı sağlayan, görünmez kılınan karanlık sesler, epiksel bir bakışla yeni bir boyut kazanıyor. Keyifli bir prova süreciyle gelişen oyunda, deneyimli oyunculardan Ruhi SARI ve Berke ÜZREK bu iki askeri oynarken gerçek bir ekip çalışmasıyla seyirci karşısına çıkıyor. Sevgiyle, emekle yoğrulan "Sınır", kardeşlik tohumlarını gittiği her yere götürüyor SINIR tanımadan...

Ücret : 2tl.

Tarih : 26 Mart 2011 Cumartesi
Saat : 20:00
Yer : Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi


Detaylı bilgi için tıklayınız
Özlenen Çanakkale Ruhu

Yazan : İDS Yazı Ekibi
Yönetmen : Cengiz Demir
Yönetmen Yard.: Mehmet Sabri Arafatoğlu
Işık : Kamil Demir
Ses-Müzik : Mustafa Algül
Dramaturg : Mustafa Aksoy
Koordinator : Kemalettin Caymaz
Oyuncular : Mehmet Sabri Arafatoğlu, İlhan İnan, Erkin Halçe, Zeynep Yılmaz, Zafer Aytekin Gültekin, Mehmet Çiçek, Turgay Üzgün, Ali Dursun Aslan, Kemalettin Caymaz

Oyunun kahramanı Celadet Bey, bir Çanakkale gazisidir. Bir gün deniz kenarında dolaşırken milli ve manevi değerlerimizden uzaklaşmış bir gençle karşılaşır. Celadet Bey'in bakışlarından hoşlanmaya genç, alaycı bir tavırla nedenini sorar. Celadet Bey zamane insanını anlamadığını söyler ve geçmiş zamanlardaki gibi olmadığından dert yanar. Çanakkale'yi kazandıran ruhun gencin şahsında günümüz insanında giderek kaybolmasının ızdırabını yaşayan gazi, gencin dikkatini bu konuya çekmek için Çanakkale Savaşı'ndan kareler ve fedakarlık örnekleri anlatarak, onu o günlere götürür. Gence aktardığı ve canlı performans olarak sunulan kareler içerisinde bazılarını şöyle sıralayabiliriz: öğretmen olarak Ahmet Rıfkı ve Mehmet'in cepheye gönüllü gitmesi, vurdumduymaz biri olmasına rağmen Abbas'ın vatan savunması konusu olunca gözünü kırpmadan cepheye koşması. Geride kalan anaların ve genç kızların fedakarlıklar; yaşları küçük olmasına rağmen öğrencilerin cepheye koşma arzusu ve savaş esnasında askerlerin gösterdiği kahramanlıklar anlatılmaya çalışılmaktadır.

Tarih : 19 Mart 2011 Cumartesi
Saat : 20:00
Yer : Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Detaylı bilgi için tıklayınız